کرمانشاهی: خلیل‌زاده از بازیکنان تراکتور دفاع کرد اما به او و هواداران حق می‌دهم

نوامبر 26, 2023 0 Comments

معاون باشگاه تراکتور گفت: خلیل‌زاده از بازیکنان تیم ما دفاع کرد و به او و هواداران حق می‌دهم.

کرمانشاهی: خلیل‌زاده از بازیکنان تراکتور دفاع کرد اما به او و هواداران حق می‌دهم

رضا کرمانشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی همایش های زعفران، درمورد برتری ۲ بر صفر تیم فوتبال تراکتور مقابل فولاد در هفته یازدهم لیگ برتر، اظهار داشت: ابتدا باید از تمام بازیکنان و اعضای کادرفنی تشکر کنم که پس از ۲ شکست مقابل ذوب آهن، استقلال و وقفه لیگ برتر توانستند تیم را جمع و جور و روانه بازی‌ها کنند. به هرحال شکست تبعاتی هم دارد و اگر فشار هواداران، افکار عمومی و رسانه‌ها مدیریت نشود، احتمال از هم گسستگی وجود دارد. امکان دارد اتفاقات بدتری هم بیفتد اما باید از مالک، کادر مدیریت، کادرفنی و مدیریت تشکر کنم که با اتحاد و یکپارچگی، تیم یکدست و همدلی را به زمین فرستادند. وی افزود: بازی با فولاد خیلی خوب بود. خوشبختانه پاکو خمز به ارنج اصلی تراکتور رسیده و با قراردادن بازیکنان در جای خود، بهترین ترکیب را چیده بود. فوتبال فوق‌العاده خوبی هم بازی کرده و از همان ابتدا با هجومی کار کردن، سوار بازی بودیم. * تعامل بین مجموعه باشگاه با طرفداران کمرنگ شده است معاون باشگاه تراکتور درخصوص گلایه‌های شجاع خلیل‌زاده از رفتار برخی هواداران این تیم، عنوان کرد: هم به شجاع حق می‌دهم و هم به هواداران. باید از طرفداران عاشق تراکتور قدردانی کنم‌ اما برخلاف علاقه مالک و مدیریت باشگاه به تعامل با هواداران، مقداری تعامل طرفدار با مجموعه باشگاه کمرنگ شده است. آنها باید مطالبه خودش را به شکلی مطرح کنند اما مقداری فضا برای‌شان بسته شده است. فقط در فضای مجازی و از کنار باشگاه متوجه اتفاقات می‌شوند در شرایطی که همه دوست داریم رابطه ما به عنوان مدیر با آنها نزدیک‌تر شود.

* بخشی از هواداران هنوز ۲ موضوع را درک نکرده‌اند کرمانشاهی ادامه داد: حق هوادار تراکتور است که از اتفاقات باشگاه باخبر شود‌. ما هم به این امر علاقه داریم و باید بستر را در این زمینه فراهم‌تر کنیم. هنوز بخشی از طرفداران نسبت به خریدهای باشگاه دچار دوگانگی هستند در حالیکه من چندین بار لیست اصلی خمز را با دست خودش در باشگاه دیده‌ام و می‌دانم نفرات فعلی تیم، بازیکنان مدنظر سرمربی هستند. درمورد برخی بازیکنان جدا شده نیز هوادار هنوز بحث دارد. برخی نفرات طبق نظر شخصی خودشان دوست نداشتند در تراکتور بمانند. از طرفی ما یک باشگاه خصوصی هستیم و پرداخت مبلغی که برخی بازیکنان می‌خواستند، در حد توان تراکتور نبود. در نهایت هم توافقی حاصل نشد و رفتند‌. به جز این ۲ حالت، دیگر بحثی وجود ندارد اما هنوز تعدادی از طرفداران این موضوع را قبول نکرده‌اند. این موضوع نیز به دلیل ایجاد فاصله است.  * خلیل‌زاده از حق هواداران تراکتور دفاع کرد وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل به طرفداران حق می‌دهم. از طرفی از آنها راضی هستیم که پشت سرمربی و کادرفنی مانده و به دلیل دوست داشتن خمز از صمیم قلب، از او حمایت می‌کنند. با این وجود بازیکنان هم باید دوست داشته باشند زیرا آنها متعلق به خمز و باشگاه تراکتور هستند. برخی گلایه‌ها در برخی مواقع به حق است اما نباید تعداد محدودی مدام به بازیکن بی‌احترامی کنند. هرکسی باشد از کوره در می‌رود‌. شجاع خلیل‌زاده هم روز گذشته از حق بچه‌ها صحبت کرده بود و مطالبه‌اش از هواداران این بود که از بازیکنان تراکتور حمایت کرده و پشتشان باشند. معاون تراکتور افزود: تصمیم گرفته‌ایم این خلاء را در باشگاه پر کنیم و اجازه بدهیم هواداران در تمرینات حضور بیشتری داشته و به تیم نزدیک‌تر شوند. آنها باید از نزدیک کم و کیف کار را ببینند تا متوجه شوند برخی مسائل هم درست نیست.

* پای مربی‌ای که هوادار دوستش دارد مانده‌ایم کرمانشاهی درمورد حمایت خمز از بازیکنان تراکتور، گفت: هر باشگاه دیگری بود، شاید پس از سیر نزولی که ما داشتیم دست به تغییر کادرفنی می‌زد اما هواداران باید بدانند کادر مدیریتی و مالک باشگاه به آنها احترام گذاشته و می‌گوید باید مربی‌ای که طرفداران دوستش دارند در تیم بماند. شجاع خلیل زاده روز گذشته می‌گفت خمز فنی‌ترین مربی ایران است و طرفدار تراکتور هم باید این موضوع را درک کند که مالک و کادر مدیریتی باشگاه به خواسته او احترام می‌گذارد. از طرفداران تراکتور خواهش می‌کنم پشت تیم را خالی نکنند. هنوز ۱۱ هفته از لیگ گذشته و ما با تیم دوم جدول فقط یک امتیاز اختلاف داریم. ۱۹ بازی مانده و فاصله تراکتور با رقیبانش زیاد نیست. وی افزود: در برخی تیم‌های مطرح دنیا ۳ سال طول می‌کشد تا یک مربی تیم را به قهرمانی برساند. نمی‌گوییم هواداران ما این مدت صبر کنند. ما هم پای مربی‌ای که باشگاه از حمایت کرده و هواداران دوستش دارند، ایستاده‌ایم. نبود VAR به اندازه فشار مخرب رسانه‌ای روی داوران، تاثیرگذار نیست کرمانشاهی درخصوص حواشی اخیر داوری فوتبال کشور، اظهار داشت: حدود ۳۰ سال در بدنه داوری کشور بودم. چکیده داوری ما همین نفرات فعلی هستند. اگر کولینا را هم رئیس کمیته داوران بگذاریم باید از بیژن و پیام حیدری، اشکان خورشیدی، وحید کاظمی، علی صفایی و…. استفاده کند. دلیل اصلی این حواشی این است که صفحات مجازی و جو رسانه‌ای به داوران فشار و هجمه وارد می‌کنند. اگر من هم بخواهم چیدمان کنم، باید از همین نفرات بهره ببرم. داور اسبق فوتبال کشورمان درمورد تاثیر نبود VAR روی عملکرد نامناسب داوران، گفت: این موضوع وجود دارد اما به اندازه فشار مخربی که به داوران می‌آوریم، تاثیر نمی‌گذارد. ۱۰ سال قبل که این سیستم نبود، رسانه هم زیاد نبود که اشتباهات داوران را بازتاب بدهد. الان پس از سوت پایان بازی، جنگ شروع می‌شود و هرکس و هر تیمی می‌خواهد خودش را طلبکار جلوه بدهد. آیا این کار تاثیری در رفع اشتباهات دارد؟ کمیته داوران نفراتی قوی‌ دارد اما نیروی داوری کشور همین است. کمیته داوران جوانگرایی کرده و این بها دادن هم تاوان دارد‌. باید تحمل کنیم تا با پخته شدن این جوانان، داوران خوبی به فوتبال کشور تحویل داده شود. پایان پیام /

دیدگاهتان را بنویسید