مهمترین شایعات خرداد ۱۴۰۱/ از شایعه افزایش قیمت بنزین تا دروغ‌هایی درباره متروپل

مارس 23, 2023 0 Comments

شایعه زنده ماندن مالک متروپل، شایعه افزایش قیمت بنزین جازدن مجری کرمانی به جای داماد حاج قاسم سلیمانی و شایعه رفتن زاکانی از شهرداری تهران مهمترین شایعات خرداد سال گذشته به شمار می‌رود.

مهمترین شایعات خرداد ۱۴۰۱/ از شایعه افزایش قیمت بنزین تا دروغ‌هایی درباره متروپل

همایش های زعفران، مهمترین شایعات، تحریفات و ترفندهای شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و کاربران معاند و ضدانقلاب در سال گذشته را بازخوانی می‌کند. در ادامه مهمترین شایعات منتشر شده در خرداد ۱۴۰۱ را مرور می‌کنیم: * شایعات متروپل یکی از مهمترین شایعات خردادماه سال گذشته مربوط به اتفاقات حادثه تلخ متروپل خوزستان بود. آغاز این شایعات اشتباه گرفتن خبر «صدور حکم بازداشت مالک متروپل»با خبر «بازداشت  مالک متروپل» بود.  زنده ماندن مالک متروپل وفرار وی، عملیات تخریب متروپل با پتک و به روش دستی! یا  شایعه کم کاری در امدادرسانی، فوت پزشک اوژانس آبادان و شایعه احتکار روغن در منزل یکی از مسئولین شهر از دیگر شایعات این حادثه محسوب می شد که هیچکدام صحت نداشت (اینجا را بخوانید).

  * شایعات علیه «سلام فرمانده» قطعا یکی از تاثیرگذارترین سرودهای چندسال گذشته سرود  «سلام فرمانده» بود. مخالفان از ابتدای سال گذشته تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا به هرنحوی شده آن را زیر سوال ببرند، یکی از این شایعات شایعه کپی بودن اثر بود(اینجا را بخوانید)

  * شایعه افزایش قیمت بنزین در خرداد ماه پارسال باردیگر شایعه ای مبنی بر افزایش قیمت حامل های سوخت از جمله بنزین منتشر شد که وزیر نفت همان زمان آن را تکذیب کرد.   * ماجرای اهتزاز پرچم عراق در ایران در ادامه سیاه نمایی های رسانه های معاند، سال گذشته با استناد به فیلم اهتزاز پرچم عراق در ایران، مدعی فروختن ایران به عراق شدند و تیترهای تحقیرآمیز زدند. این درحالی بود که دلیل اهتزاز پرچم عراق، سفر الکاظمی نخست وزیر عراق به تهران بود.

دیدگاهتان را بنویسید