فاجعه شمارش آرا در انتخابات هیأت رئیسه مجلس /محمودزاده: به چه علت این میزان آرای باطله داریم؟

می 30, 2024 0 Comments

محمود عباس‌زاده درباره سابقه بازشماری آرای هیئت‌رئیسه مجلس در ادوار قبلی گفت:«ما به‌ویژه درباره نواب رئیس چنین تجربه‌ای داریم، به‌عنوان مثال یکی دو رای کم و زیاد شده و بازشماری می‌شود. اتفاقاً در آخرین اجلاس مجلس دوازدهم هم در میان نواب رئیسی یعنی ذوالنوری و نیک‌زاد چنین موضوعی مطرح شد. بنابراین بازشماری صورت گرفت و در نهایت بعد از چندبار شمارش ذوالنوری با یکی دو رای اختلاف نایب‌رئیس مجلس دوازدهم شد.»

فاجعه شمارش آرا در انتخابات هیأت رئیسه مجلس /محمودزاده: به چه علت این میزان آرای باطله داریم؟

به گزارش همایش های زعفران، روزنامه هم‌میهن در گزارشی به ماجرای تغییر و بازشماری آرا در انتخابات هیأت رئیسه مجلس پرداخت و نوشت:

اجلاسیه اول مجلس دوازدهم هیئت رئیسه خود را شناخت اما حواشی انتخابات آن هنوز ادامه دارد. با اینکه در نهایت ۲۹۰ رای برای انتخاب جایگاه‌های مختلف هیئت رئیسه مجلس وجود دارد، اما برخی ابهامات از سوی برخی نمایندگان طی دو روز گذشته مطرح شده است.

در انتخابات هیئت رئیسه مجلس دوازدهم، پای آرای باطله نیز به نتایج باز شد. هرچند وجود آرای باطله بی‌سابقه نیست اما به گفته یکی از نمایندگان که با هم‌میهن صحبت کرد، هیچ وقت این تعداد دورقمی نشده است. رای‌گیری اخیر برای انتخاب رئیس مجلس ۲۴ رای باطله داشت که ممکن است دلایل گوناگونی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید