سردار رضایی: 6 تُن انواع مواد مخدر در هفته گذشته در کشور کشف شد

آگوست 21, 2023 0 Comments

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اقدامات مستمر و مداوم پلیس در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر از کشف 6 تُن انواع مواد افیونی در هفته گذشته در کشور خبر داد.

سردار رضایی: 6 تُن انواع مواد مخدر در هفته گذشته در کشور کشف شد

به گزارش همایش های زعفران از اصفهان، سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور عصر امروز در دیدار با آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: ورود مواد مخدر به کشور یکی از خطوط قرمز فراجا است و در این حوزه اقدامات ما به صورت مستمر و مداوم انجام می‌گیرد به طوری که در هفته گذشته ۶ تُن انواع مواد افیونی توسط ماموران فراجا در کشور کشف شده است. وی برخورد قاطعانه با خرده‌فروشان مواد مخدر را یکی از جدی‌ترین برنامه‌های پلیس برشمرد و افزود: البته با تمام تلاش‌های پلیس باز هم شاهد فعالیت این گونه افراد هستیم و معتقدیم باید در خصوص مجازات افراد خرده‌فروش به گونه‌ای عمل شود که برای آنها عبرت‌آموز باشد. رضایی معتادان متجاهر را مهم‌ترین عاملان سرقت‌های خرد در کشور عنوان کرد و گفت: پلیس بارها اعلام کرده که در صورت افزایش ظرفیت کمپ‌های ماده ۱۶ آماده است تا در کمترین زمان ممکن تمامی این افراد را جمع‌آوری کند.

  ضرورت افزایش ظرفیت کمپ‌های مشمول ماده ۱۶ در اصفهان جانشین فرمانده کل انتظامی کشور ادامه داد: هم اکنون ظرفیتی که برای نگهداری معتادان متجاهر در استان اصفهان ایجاد شده جوابگو نیست و باید مسؤولان استان نسبت به افزایش ظرفیت کمپ‌های مشمول ماده ۱۶ این استان اقدام مؤثری انجام دهند. وی اطاله دادرسی و متناسب نبودن مجازات ها با جرایم را ۲ چالش جدی برشمرد و افزود: از دستگاه قضائی و به خصوص قانونگذاران مجلس خواستاریم که به این موضوع رسیدگی کنند و هزینه جرم را برای مجرمان افزایش دهند. رضایی با تاکید بر اینکه حمل، نگهداری و استفاده از سلاح جرم است و مجدانه پیگیر جمع‌آوری سلاح غیر مجاز از دست افراد هستیم، تصریح کرد: قتلی که اخیراً در اصفهان رخ داد و منجر به شهادت ۲ نفر از ماموران جان برکف انتظامی شد هم به دلیل استفاده غیرمجاز از سلاح بود که در خصوص مقابله جدی با این جرم تدابیر و دستورات لازم را به مسؤولان انتظامی استان اصفهان ابلاغ کرده‌ایم. جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه دشمن به جد دنبال ترویج اباحه‌گری و بی حجابی در جامعه است، گفت: نگاه ما به موضوع حجاب و عفاف تکلیف مدارانه است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: «بی حجابی حرام شرعی و حرام سیاسی است.» درکنار کارهای ایجابی و فرهنگی اقدامات سلبی و مقابله ای با افرادی که عامدانه دست به کشف حجاب زده و به نوعی مروج این عمل هستند را دنبال می‌کنیم. وی اضافه کرد: برآوردها هم نشان می‌دهد که این موضوع در کل کشور مهار شده و دشمن در نقشه‌ای که برای نظام ما کشیده بود ناکام شده است. رضایی در خصوص لایحه حجاب و عفاف هم عنوان کرد: در برخی از بندهای این لایحه اشکالاتی وجود داشت که کارشناسان ما در کمیسیون حقوقی مجلس حضور دارند و نظرات فراجا در خصوص بازدارندگی این لایحه را ارائه کردند و امیدواریم قانونگذاران با دقت و سرعت این لایحه را رسیدگی و به تصویب برسانند.

   افزایش اختیارات قانونی پلیس در برخورد با مجرمان آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری در دیدار با سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: از نیروهای خدوم انتظامی که شبانه‌روز برای امنیت کشور زحمت می‌کشند تقدیر و تشکر کرده و به روان پرفتوح شهدای فراجا درود و رحمت می‌فرستم. وی با بیان اینکه کشور ما از نظر پهپاد به توانمندی بالایی دست یافته است، گفت: امروز با استفاده از این وسیله می‌توان به صورت شبانه‌روز مرزها را رصد کرد و پیشنهاد می‌کنم فراجا هم از آن برای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور استفاده کند. مهدوی اطاله دادرسی را باعث عدم بازدارندگی مجازات‌ها دانست و افزود: امروزه در تمام دنیا به پلیس اختیارات قانونی در برخورد با مجرمان می‌دهند در حدی که بازدارندگی لازم را داشته باشد و نمایندگان مجلس هم باید به این موضوع توجه داشته باشند و اختیارات قانونی پلیس در برخورد با مجرمان را افزایش دهند. عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مبلغ جریمه تخلفات رانندگی در کشور ما بازدارندگی لازم را ندارد، بیان کرد: در سایر جرایم و از جمله جرم کشف حجاب هم همین طور است و مجازات‌ها متناسب با نوع جرم رخ داده نیست. وی تاکید کرد: با هرگونه برخورد سلبی و قهری در موضوع بی‌حجابی و بدحجابی مخالف بوده و آن را بازدارنده نمی‌دانم و معتقدم این گونه اقدامات جز اینکه برای کشور هزینه ایجاد کرده و باعث سوءاستفاده دشمن شود چیزی عاید ما نمی‌کند. مهدوی با بیان اینکه دشمن در این زمینه با نقشه و برنامه دقیق وارد شده و ما هم باید برنامه داشته باشیم، افزود: با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده می‌توانیم کاری کنیم که افراد به رعایت قانون حجاب و عفاف ملزم شوند که در این خصوص پیشنهادهایی را به مسؤولان ارائه کرده و معتقدیم بدون هیچ گونه تنش و برخورد و در عین احترام به آحاد جامعه می‌توان این موضوع را در کشور حل کرد و یک بار دیگر دشمن را در جنگ نرمی که علیه ملت ما به راه انداخته شکست دهیم. پایان پیام/۶۳۱۰۱/ع

دیدگاهتان را بنویسید