ساماندهی بازار مسکن با کاهش ۲۰ درصدی نرخ اجاره بها

آگوست 17, 2023 0 Comments

استاندار یزد گفت: هدفگذاری استان، کاهش ۲۰ درصدی نرخ اجاره بها به واسطه تشدید نظارت بر مشاورین املاک است.

ساماندهی بازار مسکن با کاهش ۲۰ درصدی نرخ اجاره بها

به گزارش همایش های زعفران از یزد، مهران فاطمی صبح امروز در نشست شورای مسکن استان با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر بازار اجاره و مشاوران املاک در هفته‌های اخیر اظهار کرد: در پرتو اقدامات مورد پیگیری، یزد بر اساس آخرین رده بندی اعلامی وزارت راه و شهرسازی جزء یکی از استان‌های برتر این حوزه قرار گرفته است.

ی افزود: نرخ اجاره بها در یزد به استناد گزارش‌های اتحادیه مشاوران املاک ۱۰ درصد کاهش یافته است، ولی هدفگذاری استان کاهش ۲۰ درصدی نرخ اجاره بها، با تشدید نظارت بر بازار اجاره و مشاوران املاک و برخورد با متخلفین است.

استاندار به لزوم همکاری همه جانبه بانک‌های عامل در خصوص تسهیلات روستایی و خودمالکین اشاره کرد و تصریح کرد: به منظور برنامه ریزی هر چه بهتر در این حوزه، جلسه‌ای با بانک‌های عامل برگزار و تقسیم کار استانی صورت خواهد گرفت. 

وی با اشاره به افتتاح بیش از ۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن در هفته دولت گفت: با توجه به لزوم تزریق منابع به این واحد‌ها برای انجام مراحل نهایی، تماس تلفنی با مدیرعامل بانک مسکن برقرار و مذاکرات لازم انجام شد.

فاطمی خطاب به کارگزاران و دستگاه‌های خدمات رسان حاضر در نشست، بر تلاش شبانه روزی برای تسریع در روند اجرای طرح‌ها جهت تحویل واحد‌ها در موعد مقرر تاکید کرد.

پایان پیام/ب

دیدگاهتان را بنویسید