دبیر ستاد انتخابات فارس: داوطلبان پیش ثبت نام در انتخابات مجلس را جدی بگیرند

جولای 30, 2023 0 Comments

دبیر ستاد انتخابات استان فارس با اشاره به تصویب قانون جدید انتخابات در مجلس شورای اسلامی، از ابلاغ این قانون در روزهای آتی به ستاد انتخابات خبر داد و گفت: اساس آنچه از سوی نمایندگان مردم به تصویب رسیده و دولت مکلف به اجرای آن است، در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلبان بر اساس تاریخ و زمان اعلام شده ابتدا باید مرحله پیش ثبت نام را در سامانه‌ ای که وزارت کشور معرفی خواهد کرد، انجام دهند.

دبیر ستاد انتخابات فارس: داوطلبان پیش ثبت نام در انتخابات مجلس را جدی بگیرند

به گزارش همایش های زعفران از شیراز، محمد رضایی امروز با اعلام این خبر اظهار داشت: داوطلبانی که مرحله پیش ثبت نام را انجام ندهند قادر به انجام ثبت نام نهایی و شرکت در انتخابات نخواهند بود.

رئیس کمیته سیاسی ستاد انتخابات استان فارس بیان کرد : پیش ثبت نام به مدت یک هفته و از ۱۶ مرداد ماه انجام می‌شود.

او با بیان اینکه فرایند بررسی و احراز صلاحیت هم از همان تاریخ ثبت نام اولیه آغاز می‌شود، افزود: در قانون جدید ، نهاد‌های مرتبط با اجرا و نظارت فرصت بیشتری برای احراز صلاحیت خواهند داشت.

سرپرست دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس همچنین تاکید کرد: برای اجرایی کردن چهار راهبرد مشارکت، امنیت ، سلامت و رقابت که مدنظر رهبر معظم انقلاب است تدابیر مختلف در استان با هدایت استاندار و معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری و سایر دستگاه های متولی در این زمینه اتخاذ شده است.

وی گفت: با روند پیش رو انتخاباتی رقابتی با حضور مناسب همه فعالان و جریان های سیاسی معتقد به مبانی اصولی نظام اسلامی و ایران اسلامی مقتدر در استان پیش بینی می‌شود.

پایان پیام/ س

دیدگاهتان را بنویسید