حمایت از مردم غزه به سبک این پنج نوجوان+ عکس

اکتبر 13, 2023 0 Comments

لحظات ابتدایی نمازجمعه با شعار «فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است» که از دهان جوانان، نوجوانان و کهنسالان بیرون آمد، شروع شد و این آغازی برای اجتماع مردمی امروز در حمایت از مردم فلسطین بود.

حمایت از مردم غزه به سبک این پنج نوجوان+ عکس

همایش های زعفران استان بوشهر- فاطمه مظفری پور: لحظات ابتدایی نمازجمعه با شعار «فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است» که از دهان جوانان، نوجوانان و کهنسالان بیرون آمد، شروع شد و این آغازی برای اجتماع مردمی امروز در حمایت از مردم فلسطین بود. مشت‌های گره‌خورده نمازگزاران به محض برخاستن از سجاده‌ها، بالا رفت. مردم پس از اقامه نماز جماعت جمعه برای حمایت از مردم فلسطین بپا خواستند و خیابان اصلی شهر را طی کردند، مردمی که پیش از این با دهان روزه‌ به راهپیمایی می‌آمدند تا از مردم فلسطین دفاع کنند، اکنون به شوق جشن پیروزی‌های مردم فلسطین به خیابان آمده‌‌بودند. همین ابتدای مسیر چشمم به نوجوانانی خورد که تصاویری از حاج قاسم را به دست دارند. کنجکاو شدم و رفتم کنار پسران و گفتم چرا این تصویر را به دست گرفتید که آن پنج نوجوان نگاهی به من کردند و یکی از آنها که بنظر بزرگتر به‌نظر می‌رسید گفت، خواستیم این عکس را به رژیم کودک کش نشان دهیم. حاج قاسم آرومتون نمیزاره. حالا یه عکس از ما بگیر!

  دختران دانشجو، با پرچم‌های ایران و فلسطین که روی دستشان نقاشی کرده بودند خود را به راهپیمایی رساندند، یکی از آنها به دوستش می‌گفت: نمی‌دونی چطوری امتحانم رو بدو بدو نوشتم و تا نفس داشتم دویدم تا برسم به راهپیمایی! در خیل جمعیت، زن کهنسالی که با کمری خم شده در راهپیمایی شرکت کرده‌بود، دست روی سر دخترک غریبه‌ای که کنارش راه می‌رفت کشید و می‌گفت: برو عزیزم، بگو مرگ بر اسرائیل و برو جلو، خوب شعار بده حظ ببرما.

  پرچم ایران در جلوی جمعیت در هوا به اهتزار درآمده بود و مردم زیر این بیرق شعار «نصر من الله و فتح القریب‌» سر می‌دادند. زنی جوان پس از شعار «مرگ بر اسرائیل» خطاب به ظالمان گفت: خدا همه‌تون رو ورداره‌ الهی! پرچم فلسطین نیز در دستان نوجوانان در هوا می‌چرخد و پسرکی با تفنگ پلاستکی خود همراه با مادرش شعار می‌داد و با دست دیگرش چادر مادر را محکم در مشت گرفته بود و شعار می‌داد: رزمنده فلسطین، پیروزی‌ات مبارک! در این نبرد سنگین پیروزیت مبارک! در میان مردم، مردی با موهای سفید، با موتور خاموش با جمعیت قدم بر می‌داشت و موتور را کشان کشان با خود همراه کرده بود. در میان گرمای جان‌کاه، خانواده‌ای که پسر کوچکی را در آغوش داشتند، با برگ شعارها، کودک در آغوش مادر را باد می‌زدند‌ و مادری دیگر عرق نشسته بر چهره دختر کودکش را پاک می‌کرد.

  طنین شعارهای مردم تا میدانی که منقش به میدان قدس بود، ادامه یافت و در قطعنامه انتهایی این راهپیمایی از مسؤولان جمهوری اسلامی خواسته شد تا گروه هلال احمر ویژه‌ای را با هماهنگی مجامع بین‌المللی برای حمایت از مردم فلسطین اعزام کنند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید