حضور پررنگ دانش آموزان و فرهنگیان استان فارس در مسابقات قرآن

جولای 31, 2023 0 Comments

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان فارس گفت: ۶۶ نفر از دانش آموزان دختر و پسر استان فارس به مرحله کشوری مسابقات قرآن راه یافتند.

حضور پررنگ دانش آموزان و فرهنگیان استان فارس در مسابقات قرآن

علیرضا شادباش معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان فارس در گفتگو با خبرنگار فارس در شیراز، ضمن بیان اینکه استان فارس در مسابقات قرآن همواره یکی از سرآمد ها بوده، در خصوص مسابقات دانش آموزی قرآن اظهار داشت: در مسابقات امسال دانش‌آموزان استان فارس با ۴۸۰ هزار ثبت نام کننده که بیشترین آمار شرکت‌کننده در کشور درمرحله آموزشگاهی بود شرکت کردند. 

او ادامه داد: پس از مرحله آموزشگاهی حدود ۱۰۰هزار نفر در مرحله شهرستان و بعد از آن ۸ هزار برگزید در مرحله ۱۴گانه پالایش شدند و در نهایت ۱۹۰۰ نفر در مرحله استانی شرکت کردند.

او با اشاره به راهیافتگان به مرحله کشوری گفت: در مرحله کشوری افراد محدودی انتخاب میشوند به همین خاطر در استان فارس ۳۵ نفر از دانش آموزان پسر و ۳۱ نفر از دانش آموزان دختر به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند.

شادباش به مرحله نهایی پرداخت و بیان کرد: مرحله نهایی در دو مرحله آوایی و غیر آوایی در دو بخش دختران و پسران در تاریخ ۱۹ و ۲۰ مرداد ماه برای دختران و دو روز بعد برای پسران برگزار می‌گردد و در اواخر مرداد ماه نیز مرحله غیر آوایی و لازم به ذکر است که تمامی این مراحل در مشهد برگزار می‌گردد. 

او همچنین به استقبال فرهنگیان و کسب رتبه های خوب در مسابقات قرآن نیز اشاره کرد. 

او ضمن اشاره به ارزش های قرآن یادآور شد که قرآن را خداوند حفظ می‌کند و کسی نمی‌تواند خدشه ای به آن وارد کند و با بیان اینکه به دنبال هتک حرمتی که به ساحت مقدس قرآن توسط مدعوین صهیونیست انجام شده از پویش راه اندازی شده خبر داد و گفت: پویش دانش آموزی تحت عنوان (من قرآن را دوست دارم‌) به منظور حمایت و احترام به قرآن راه اندازی شد. 

او ادامه داد: همچنین در تاریخ ۶ ماه محرم طومار هایی در قداست قرآن و محکومیت اهانت به آن تنظیم شد و به جدیدت مقابله باکفار صهیونیست که توهین کننده به قرآن بودند در حاشیه برنامه احلی من العسل توسط شرکت کنندگان امضا شد.   او در آخر ضمن آروزی موفقیت برای شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن یادآور شد: آنچیزی که اهمیت دارد این است که ما مروج فرهنگ قرآن باشیم و بتوانیم فرهنگ قرآن که همان فرهنگ مهدوی و فرهنگ حکومت اسلامی است را رشد دهیم و امیدوارم بتوانیم در این موضع همه ما سهیم باشیم.

پایان پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید