تقویت و توجه ویژه به حوزه گردشگری استان قزوین در دستور کار قرار دارد

آگوست 15, 2023 0 Comments

استاندار قزوین گفت: یکی از مزیت هایی کمتر توجه شده در استان که موفق به جذب توجه ملی و فراملی نشده است، جاذبه های تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری است. بر این اساس تقویت و توجه ویژه به این حوزه در دستور کار قرار دارد.

تقویت و توجه ویژه به حوزه گردشگری استان قزوین در دستور کار قرار دارد

به گزارش همایش های زعفران از قزوین، محمدمهدی اعلایی در جلسه هماهنگی دومین جشنواره ملی چند رسانه ای میراث فرهنگی که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مزیت هایی کمتر توجه شده در استان که موفق به جذب توجه ملی و فراملی نشده است، جاذبه های تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری است. در ۲ سال گذشته مناسبت سازی هایی را در دستور کار قرار دادیم تا توجه به گردشگری را پررنگ تر کنیم زیرا توجه به این حوزه ها برای ما خودباوری می آورد. وی عنوان کرد: در سفر رهبری به استان قزوین، ایشان تأکید داشتند که جوانان قزوینی باید با پیشینه خود آشنایی داشته باشند اما هنوز موفق به این مهم نشدیم. استاندار قزوین تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند تسهیل گر رسیدن به این اهداف بوده و خیرات و برکاتی را با دنبال داشته باشد. اعلایی اضافه کرد: طراحان جشنواره چند رسانه ای میراث فرهنگی عمدتا مؤثرینی هستند که عمق دید وسیعی داشته و اثرگذاری بالایی دارند. وی بیان کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره افراد دولتی نبوده و بیشتر چهره های موجه و مورد اعتماد مردم هستند بنابراین می توانیم نتایج خوبی از برگزاری این جشنواره داشته باشیم.

وی گفت: همزمان با این جشنواره سعی داریم فستیوال چند روزه درون استانی نیز برگزار کنیم. استاندار قزوین اظهار کرد: برای بخش جایزه ویژه قزوین می توان با طراحی خوب شرایطی را فراهم کرد که سال های آینده که این جشنواره در قزوین برگزار نمی شود شاهد برگزاری این بخش باشیم. اعلایی افزود: سعدالسلطنه یک بنای فاخر و بی نظیر با شمار می رود و اثرگذاری بالایی در ذهن و باور گردشگران ایفا می کند بنابراین روی این ظرفیت گردشگری استان قزوین نیز باید بیشتر تمرکز داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: چهره های مؤثر استان باید در این جشنواره ورود داده شوند و با انجام مصاحبه با این افراد می توان در این زمینه اقدام کرد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید