تصویر قایق سواری در دریاچه ارومیه خبرساز شد/ خوشحال شویم؟

می 11, 2024 0 Comments

تصویر قایق سواری در دریاچه ارومیه خبرساز شد.

تصویر قایق سواری در دریاچه ارومیه خبرساز شد/ خوشحال شویم؟

به گزارش خبرآنلاین، انتشار عکس‌هایی از قایق‌سواری در دریاچه ارومیه مدتی‌ست که خبرساز می‌شود.

اما واقعا دریاچه ارومیه احیا و پر آب شده و دیگر از خشکی و پایان عمر آن خبر نیست؟ رئیس سابق سازمان حفاظت از محیط زیست و دبیر سابق ستاد احیای دریاچه ارومیه پاسخ مثبتی به این سوال ندارد. عیسی کلانتری به خبرآنلاین می‌گوید: اقدامات سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه تقریبا تمام شده اما مساله این است کاری صورت نگرفته جز اینکه باران باریده و آب جمع شده است.

او ادامه می‌دهد: بله دریاچه آب دارد اما حتی نمک‌های ساحلی هم زیر آب نرفته است، نکته اینجاست که حتی نسبت به ۳ سال پیش در همین زمان، ۲.۵ تا ۳.۵ میلیارد متر مکعب میزان آب موجود در دریاچه کمتر شده است وگرنه همین که دریاچه حدود دو میلیارد متر مکعب آب داشته باشد هم کفایت می‌کند برای اینکه بخواهند در آن قایق‌سواری کنند.

او با تاکید بر اینکه این موقع از سال پرآب‌ترین زمان دریاچه ارومیه است و مهم این است که تابستان چه بلایی سر دریاچه می‌آید، می‌گوید: اگر دریاچه ارومیه بعد از پایان شهریور و ابتدای مهر ماه بیش از ۲ میلیارد متر مکعب آب داشت، می‌شود گفت که کارهایی از سوی دولت انجام شده و جواب داده، اما اگر فقط یک میلیارد متر مکعب آب داشت یعنی هیچ کاری صورت نگرفته است.

۴۷۴۷

دیدگاهتان را بنویسید