بیش از هشت هزار فرصت شغلی در استان فارس ایجاد می‌شود

ژوئن 15, 2023 0 Comments

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان فارس از آغاز اجرای مصوبات ایجاد هشت هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در استان فارس خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۲ در شورای اشتغال شهرستان‌ها با حضور فرماندارهای مناطق، نمایندگان و مجریان اجرای این مصوبه در دستور کار قرار گرفته است.

بیش از هشت هزار فرصت شغلی در استان فارس ایجاد می‌شود

حسین پورنورعلی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گفتگو با همایش های زعفران در ارتباط با هشت هزار و دویست فرصت شغلی ایجاد شده در فارس اظهار داشت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دو شاخه مهم یعنی در حوزه عمرانی و اشتغال فعالیت دارد و در حوزه اشتغال ورود جدی ما از سال ۹۷ آغاز شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره )  با بیان آمار فرصت‌های شغلی ایجاد شده طی چند سال گذشته گفت: در سال ۹۷ حدود ۱۰۴ فرصت شغلی و سال گذشته یعنی سال ۱۴۰۱، پنج هزار و دویست فرصت شغلی ایجاد شده و سال جاری به هشت هزار و دویست فرصت شغلی رسیده است.

پورنورعلی افزود: مناطق هدف ما مناطق روستایی با جمعیت زیر بیست هزار نفر و با هدف ترغیب مهاجرت معکوس به روستا در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: برای نوع اجرای این مصوبات شبکه مجریان و تسهیلگران ذیل بنیاد برکت وجود دارد که در حال حاضر 5 مجری در استان و یک شبکه نزدیک به 60 نفره تسهیلگر که بستگی به منطقه دسته بندی می‌شوند ذیل مجریان و در مناطق شناسایی و تصویب می‌شود و به بانک‌های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی می‌شوند.

حسین پورنورعلی در ارتباط با نوع انتخاب و اهلیت‌سنجی گفت: در انتخاب افراد یک عمومیت وجود دارد اما افراد باید حائز شرایط باشند؛ یعنی باید در مناطق هدف باشند و در نوع شغلی که قرار است ایجاد شود بنیاد برکت هم نظر می‌دهد و باید تأیید شود.

پورنورعلی ادامه داد: کارشناسی و نوع راه اندازی توسط مدیران و تسهیلگران صورت می‌گیرد و یک اهلیت‌سنجی نسبت به فرد می‌شود که آیا فرد توان راه‌اندازی شغل را دارد یا نه.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) افزود: همچنین افراد نباید شاغل یا بیمه باشند و باید مشخص شود که در حال حاضر فاقد شغل هستند و در نهایت طبق ضوابط تعریف شده اگر اهلیت داشته باشند می‌توانند برای دریافت تسهیلات معرفی شوند.

پایان پیام/ ف

دیدگاهتان را بنویسید