اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد 

ژوئن 16, 2024 0 Comments

نخستین شب افتتاحیه اُپرای «شیدا» با صدای پرواز همای، از سوی این خواننده ایرانی به دوبلور و بازیگر پیشکسوت «ناصر ممدوح» تقدیم شد که علیرغم بیماری، به درخواست خودش در محل برگزاری اجرا حضور یافته بود. 

اُپرای «شیدا» به «ناصر ممدوح» دوبلور پیشکسوت تقدیم شد 

به گزارش همایش های زعفران،نخستین شب از اُپرای «شیدا» جدیدترین اثر نمایشی «پرواز همای» خواننده ایرانی شب گذشته – شنبه ۲۶ خرداد – در شرایطی در فضای باز کاخ نیاوران روی صحنه رفت که بارش باران بهاری در ساعاتی پیش از آغاز برنامه، فضای دلچسبی را به محل برگزاری اجرا آورده بود.

اُپرای «شیدا» با حضور بازیگرانی چون: محمدحسین صفری (وحشی بافقی)، امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب)، نادر فلاح (چوها سلطان)، آرزو نبوت (پریخان)، پیمان رضوی (قباد)، لاله کریمی (مهربانو) و… از شب گذشته در حیات هنر کاخ نیاوران روی صحنه رفت و «پرواز همای» به عنوان خواننده با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، به هنرنمایی پرداختند.

این اُپرا با رفت و برگشت های متعدد زمانی و تاریخی، در تلاش است قصه سرنوشت غم انگیز مسیحای آواز خوان و رامشگران و شاعران در دوران شاه تهماسب صفوی را به تصویر بکشد. داستان ها و روایت هایی که در کتاب های تاریخی با جزییات فراوان به آنها پرداخته شده و حالا در این اُپرا، روایتی جدید بر اساس مستندات تاریخی به بیننده ارائه میشود.

پرواز همای با اجرای حدود ۱۵ قطعه در این نمایش با همراهی «آیدا اشجعی» (در نقش شیدا) و گروه همخوانان، لحظات جالبی را خلق می کند و به مرور حضور امیر کربلایی زاده (شاه تهماسب) وجه نمایشی و طنز داستان را تشدید میکند تا مخاطب و بیننده با این ترکیب نمایشی و موسیقی، حدود دو ساعت و نیم سرگرم شود و از اتفاقات تاریخی برای اهالی موسیقی در این دوره زمانی آگاه شود.

دیدگاهتان را بنویسید