اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند چهارمحال و بختیاری

نوامبر 16, 2023 0 Comments

مدیر قرارگاه جهاد اجتماعی بنیاد خیریه بین‌المللی آبشار عاطفه‌ها گفت: اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند چهارمحال و بختیاری یکی از برنامه‌های این موسسه همزمان با سفر هیات دولت به این استان بود که امروز طی برنامه‌ای انجام شد.

اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند چهارمحال و بختیاری

به گزارش همایش های زعفران از شهرکرد فاطمه چوپانی امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری گفت: خیریه آبشار عاطفه‌ها از سال ۱۳۸۰ در شهر مشهد مقدس فعالیت خود را آغاز کرده است و هم‌اکنون بیش از ۹۰۰ نمایندگی و ۱۰ هزار پرسنل دارد و بیش از ۳۰۰ هزار نفر را در کشور تحت حمایت خود قرار داده است.

مدیر قرارگاه جهاد اجتماعی بنیاد خیریه بین‌المللی آبشار عاطفه‌ها ادامه داد: اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان چهارمحال و بختیاری یکی از برنامه‌های این موسسه همزمان با سفر هیات دولت به این استان بود که امروز طی برنامه‌ای انجام شد.

وی افزود: این جهیزیه‌ها شــامل اقلام اساســی زندگی از جمله فرش، اجاق گاز، جاروبرقی، بخاری گازی، لباسشویی، پنکه و… است، همچنین ارزش ریالی هر سری حدود ۳۰ میلیون تومان برآورد شده که به همت بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها و مشارکت خیران استان‌های معین کشور شامل تهران، خراسان رضوی (مشهد مقدس) و اصفهان تامین شده است.

چوپانی عنوان کرد: این کار خیرخواهانه با هدف ایجاد سهولت در ازدواج جوانان، ترویج ازدواج آسـان و حمایت از نوعروسان کم برخوردار که شرایط مالی مناسب برای تامین جهیزیه ندارند انجام شده است.

وی اضافه کرد: هدف بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها کمک به خانواده‌های ایتام، سادات نیازمند، زنان سرپرست خانوار، نخبگان تحصیلی، ازدواج و تامین جهیزیه، تحکیم بنیان خانواده، فرزندآوری است در همین راستا با سفر دوم ریاست جمهوری و هیات دولت در چهار محال بختیاری حضور پیدا کرده است.

مدیر قرارگاه جهاد اجتماعی بنیاد خیریه بین‌المللی آبشار عاطفه‌ها با بیان اینکه تسهیل در امر ازدواج یکی از رویکردهای اصلی نهادهای حمایتی و تشکل‌های خیریه است، تصریح کرد: با توجه به ایجاد قرارگاه جهاد اجتماعی کشور که وظیفه رسیدگی به استان‌ها و محرومیت‌زدایی را برعهده دارد از ابتدای امسال همزمان با سفرهای استانی ریاست‌جمهوری این بنیاد برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی مددجویان و اهدا جهیزیه به استان‌های کم‌برخوردار را در راس امور قرار داده است.

وی بیان کرد: بنیاد خیریه بین‌المللی آبشار عاطفه‌ها در خوزستان ۱۳۳ سری، آذربایجان شرقی ۳۱۳ سری، کهگیلویه و بویر احمد ۳۱۳ سری، کردستان ۱۱۰ سری و در چهارمحال و بختیاری نیز ۲۰۰ سری جهیزیه به زوجین اهدا کرده است.

پایان پیام/۶۸۰۴۴

دیدگاهتان را بنویسید