اهتمام سه استاندار برای راه‌اندازی جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین

جولای 9, 2023 0 Comments

استانداران سه استان قزوین، گیلان و مازندران در بازدید میدانی از جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین بر راه‌اندازی مجدد این جاده تأکید کرده و از آن به عنوان تکمیل‌کننده جاده ترانزیتی کریدور شمال به جنوب یاد کردند.

اهتمام سه استاندار برای راه‌اندازی جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین

به گزارش همایش های زعفران از رودسر؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بهره‌برداری از این جاده دسترسی و سفر مردم به مازندران و استان قزوین را راحت‌تر می‌کند، اظهار کرد: در گذشته و در سال ۸۹ برای احداث این جاده اقداماتی انجام و ردیف بودجه مشخصی در این خصوص در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به انتظار مردم گیلان در خصوص تکمیل جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین، گفت: این جاده می‌تواند یک جاده ترانزیتی مهم در منطقه باشد از این رو مردم انتظار نوسازی، تجهیز و راه‌اندازی این جاده را در اسرع وقت دارند که تلاش‌هایی در این مورد در حال انجام است. استاندار گیلان با تاکید بر نگاه ویژه دولت سیزدهم در توسعه مناطق دورافتاده کشور در حوزه‌های مختلف، بیان کرد: دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای در احداث و نوسازی این جاده دارد زیرا در این صورت اقتصاد کشاورزی،  گردشگری و دامی مردم منطقه شکوفا می‌شود.

  جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب است استاندار مازندران نیز در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران با قدردانی از استاندار گیلان و قزوین در خصوص اهتمام در تکمیل جاده کلاچای_رحیم آباد_ قزوین اظهار کرد: مردم این منطقه از دیرباز تاکنون دارای تمدن ویژ‌ه‌ای بوده و در مراودت‌‌های تجاری و فرهنگی از سابقه بسیار خوبی برخوردار هستند. سید محمود حسینی‌پور، تکمیل جاده کلاچای_رحیم آباد_ قزوین را تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب دانست و گفت: نقش سه استان گیلان، مازندران و قزوین  در توسعه منطقه بسیار مهم است لذا یک قرار داد خواهر خواندگی میان این سه استان به منظور توسعه در بخش‌های مختلف به انصا خواهد رسید. وی با اشاره به وجود ۱۰ روستا از استان مازندران در منطقه اشکورات رودسر، افزود: منطقه اشکورات دارای مردمانی دلاور است به طوری که ۱۱ روستای مازندران و بالغ بر یک‌هزار نفر از مردمان ای استان در این منطقه حضور داشته و به لحاظ کیفیت در تولید محصولات غذایی نقش منحصر به فردی دارند. استاندار مازندران با تاکید بر تسریع در روند احداث و تکمیل جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین، بیان کرد: جاده کلاچای_رحیم آباد_قزوین جاده بسیار مهمی است که سه استان مهم کشور یعنی گیلان، مازندران و قزوین را به یک دیگر متصل کرده و منجر به رشد اقتصادی مردم منطقه می‌شود. حسینی‌پور با بیان اینکه تکمیل جاده کلاچای_رحیم آباد_قزوین می‌تواند به محور اصلی کریدور شمال به جنوب مبدل شود، تصریح کرد: ویژگی‌های ترانزیتی و ژئوپولتیکی این سه استان کم نظیر است لذا با توجه به تولیدات انواع محصولات غذایی و کشاورزی، تعامل میان این سه استان می‌تواند به محور اصلی کریدور شمال به جنوب تبدیل شود.

  اقدامات خوبی در جهت تکمیل جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ  قزوین صورت گرفته است استاندار قزوین نیز در این بازدید و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع راه یکی از محورهای اصلی توسعه است و هر چه راه‌های ارتباطی میان استان‌های مختلف افزایش و  توسعه یابد منجر به پیشرفت مردمان در حوزه‌های مختلف می‌شود. محمد مهدی اعلایی با اشاره به اقدامات ترانزیتی و جاده‌ای میان استان‌های شمالی کشور، قزوین و تهران گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر اتفاقات خوبی افتاده در توسعه جاده در استان‌های البرز، تهران، قروین با شمال کشور افتاده و افتتاح محور تهران شمال نقطه عطف این اقدامات بوده است. وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های ترانزیتی میان سه استان گیلان، مازندران و قزوین، افزود: در حوزه ارتباط جاده ای میان استان گیلان و مازندران اتفاقات خوبی رخ داده است ‌که سرآمد آن ایجاد خط ریلی و راه آهن قزوین رشت می‌باشد. استاندار قزوین، ۲ محور الموت تنکابن و کلاچای رحیم آباد را محورهای اصلی در افزایش مراودات میان سه استان گیلان، مازندران و قزوین دانست و گفت: تمام تلاش برای توسعه امکانات در راستای تکمیل جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین انجام شده و حضور استانداران این سه استان نماد وحدت، همدلی و هماهنگی توسعه کشور در حوزه‌های مختلف است. اعلایی، با اشاره به مشکلات زیست محیطی موجود بر سر راه تکمیل جاده کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین، بیان کرد: در کنار تکمیل این جاده مهم، به مسئله زیست محیطی و منابع طبیعی هم توجه جدی می‌شود تا مردم در این خصوص با مشکلاتی مواجه نشوند. پایان پیام/۳۳۸۹

دیدگاهتان را بنویسید