آیا حق اشتراک تلفن ثابت به حساب مشترکان برمی‌گردد؟

آگوست 3, 2023 0 Comments

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران در خصوص بازگشت حق اشتراک به مشترکین تلفن ثابت گفت: این موضوع نیاز به بررسی کارشناسی دارد.

آیا حق اشتراک تلفن ثابت به حساب مشترکان برمی‌گردد؟

به گزارش خبرنگار علم و پیشرفت همایش های زعفران، روز چهارشنبه 11 مرداد ماه دیوان محاسبات در خبری اعلام کرد: دریافت مبالغی تحت عنوان «حق اشتراک هر تلفن ثابت مشغول بکار» که از سال ۱۳۹۸ در قبوض مشترکین اعمال می شد، از ابتدای خردادماه سال‌جاری متوقف و این حق اشتراک از قبوض مشترکین حذف شد.

پس از انتشار این خبر محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، در گفتگو با همایش های زعفران اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجمع صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران در اسفند منتهی به سال ۱۴۰۱، مصوب شد مبلغ اشتراک مشترکین که مبلغی بین ۷۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار تومان بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی مشترکین اخذ می‌شد، لغو گردد. این مصوبه از خرداد ماه اجرایی شده که دیوان محاسبات این خبر را امروز اعلام کرده است.

همچنین، در خبر دیوان محاسبات به این موضوع اشاره شده بود که: بازگرداندن مبالغ دریافت شده در فاصله زمانی سال ۱۳۹۸ تاکنون نیز در دستور کار دیوان محاسبات کشور قرار گرفته است.

بیدخام درباره این بخش مصوبه گفت: برگشت این مبلغ از سال ۱۳۹۸ نیاز به بررسی کارشناسی و حقوقی دارد؛ همچنین، هر تغییری در تعرفه تنها با تایید مجمع انجام شود و در حال حاضر هیچ افزایش یا کاهش قیمتی در دستور کار شرکت مخابرات قرار ندارد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید