آبی که به نمگاز قلعه‌گنج نرسید/ رهاشدن دو ساله یک طرح آبرسانی در جنوب کرمان

می 20, 2023 0 Comments

پروژه آبرسانی روستای نمگاز قلعه‌گنج با اعتبار یک‌ملیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پس از دو سال حفاری و تأمین لوله رها شده و مردم این روستا همچنان در جست‌جوی آب هستند.

آبی که به نمگاز قلعه‌گنج نرسید/ رهاشدن دو ساله یک طرح آبرسانی در جنوب کرمان

 به گزارش همایش های زعفران از قلعه‌گنج، نمگاز، روستایی از توابع بخش چاه‌دادخدا شهرستان قلعه‌گنج در استان کرمان است که بیش از ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

  دو سال قبل در حالی که اهالی روستای نمگاز روزگارشان را چند دهه بدون آب شرب سالم و لوله‌کشی سر می‌کردند، بنیاد علوی با آوردن لوله‌ جهت آبرسانی و با حفر کانال، نور امیدی در دل‌شان تاباند و خوشحال از اینکه بالاخره آنها هم از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شده و سختی‌های چند دهه به فراموشی سپرده خواهد شد. اما پس از گذشت دو سال از حفر کانال و تأمین لوله، وعده آبرسانی محقق نشد و لوله‌ها رها شده و کانال‌های حفرشده نیز پر شدند. اجرای آبرسانی بر عهده دولت است  سید حسام‌الدین حسینی نماینده اسبق بنیاد علوی درقلعه‌گنج طی گفت‌وگویی با خبرنگار فارس اظهار داشت: طبق توافقی که با فرماندار وقت آقای مهدی شهسواری شد، قرار شد بنیاد به‌عنوان خیریه فقط در زمینه تامین لوله و اتصالات کمک کند و بقیه کار بر عهده دولت و شرکت آبفا باشد.  حسینی ادامه داد:  ما به‌عنوان خیر فقط در زمینه تهیه لوله و اتصالات کمک کرده‌ایم و در همه جای کشور وظیفه آبرسانی با آب و فاضلاب بوده و هست مسؤولان امر نباید، با کم‌کاری و فرافکنی، حق مردم و کمک خیران را تضییع کنند.  دلاوری نماینده شرکت پارس بنیاد علوی در تهران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس داشت : این پروژه از مصوبات بنیاد علوی بوده و اعتبار آن یک‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است و با دستور مدیرعامل بنیاد علوی این پروژه از شرکت پارس گرفته شده و به شرکت اسکان ایران محول شده . است و این شرکت باید آن را اجرا کند. نماینده شرکت اسکان ایران: چنین پروژه‌ای به ما محول نشده  اما  آخوندیان نماینده شرکت اسکان ایران نیز ضمن رد این ادعا از سوی نماینده شرکت پارس بنیاد، به خبرنگار فارس گفت: چنین پروژه‌ای به ما محول نشده و در فهرست پروژه‌های ما جای نگرفته است. با توجه به ابهامات موجود در این پروژه، امیدوار هستیم بالاخره متولی اصلی اجرای این پروژه پیدا و دست به‌کار شود و کورسوی امیدی که در دل مردم این منطقه تابیده شده را به یاس بدل نکنند و آبرسانی به نمگاز به سرانجام برسد. گزارش از: محمدرضا محمدی پایان پیام/۸۰۰۶۲/ب

دیدگاهتان را بنویسید